نامه استاد‌افشار به نصرت‌الله امینی - معلومات عمومی + دانشنامه ویکی پدیا + سایت مرجع
X
تبلیغات
زولا

معلومات عمومی + دانشنامه ویکی پدیا + سایت مرجع

سایت مرجع اطلاعات عمومی ، سایت مرجع مقالات ، سایت مرجع اطلاعات عمومی . معلومات عمومی . اسامی شاهنامه . اسامی ساختمان . اسم دختر شاهنامه ای . اسم دختر ایرانی در شاهنامه . اسامی زنان شاهنامه . اسامی دختر در شاهنامه . اسامی دخترانه شاهنامه . 15,331,201

جمعه 25 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 11:29 ق.ظ

نامه استاد‌افشار به نصرت‌الله امینی


نامه استاد‌افشار به نصرت‌الله امینی


جز آن شما همیشه با فضلاى ادبى (به معنى اعم آن) دمخور بودید و در محافل خاص آنها شرکت مى‏کردید. دهخدا و قزوینى و بهار را خوب مى‏شناختید و سعادتمندید که با على اکبر دهخدا و مصدق عکس دارید، همچنانکه دوران خدمت نظام وظیفه را با دکتر غلامحسین صدیقى، دکتر یحیى مهدوى گذرانیده‏اید. چه بخت بلندى داشتید که در سرّ! و ضرّاى آن گونه وقت گذرانى با چنان مردان پاک فرشته‏خو همنشین شده بودید و در آن دو سال از علوم اجتماعى و فلسفه حیات سخن‏ها ردّ و بدل مى‏کرده‏اید.

حتى شما محضر حکیم نامور، مشروطه‏دوست ممتاز، میرزا طاهر تنکابنى را درک کرده‏اید و یادم نمى‏رود که چون خواستید در عالم دوستى خواستارى مخلص را پاسخ گوئید مقاله دلپسندى درباره آخرین دیدار خود با آن مرد آزاده به هنگام بسترى بودنش در بیمارستان نجمیه نوشتید و افتخار چاپ کردنش را به من دادید و اکنون به یاد ندارم که آن را کجا درج و نشر کرده‏ام شاید در راهنماى کتاب.

نمى‏دانم آیا در این سال‏هاى دور بودن از ایران و ایّامى که آدمى به‏طور طبیعى بیشتر با یاد گذشته‏ها روزگار را مى‏گذراند چیزى از خاطرات دامنه‏ور خود بر کاغذ آورده‏اید؟ اگر چنان نفرموده‏اید به حدّ مقدور جبران بفرمائید. تاریخ ما به سخن کسانى که قولشان مى‏تواند ثقه باشد و روایت‏کننده صادق باشند نیاز دارد. خاطرات شما گنجینه‏اى است. زیرا همیشه خوش حافظه بودید و چون قاضى بوده‏اید طبعاً کلامتان از متانت و سنجیدگى دور نمى‏شود و همیشه مى‏خواستید که جانب حقیقت را فرو نگذارید.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :