کامران دانشجو: باید فلسفه آموزش عالی را بومی کنیم - معلومات عمومی + دانشنامه ویکی پدیا + سایت مرجع
X
تبلیغات
زولا

معلومات عمومی + دانشنامه ویکی پدیا + سایت مرجع

سایت مرجع اطلاعات عمومی ، سایت مرجع مقالات ، سایت مرجع اطلاعات عمومی . معلومات عمومی . اسامی شاهنامه . اسامی ساختمان . اسم دختر شاهنامه ای . اسم دختر ایرانی در شاهنامه . اسامی زنان شاهنامه . اسامی دختر در شاهنامه . اسامی دخترانه شاهنامه . 15,331,201

پنج‌شنبه 24 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 11:55 ق.ظ

کامران دانشجو: باید فلسفه آموزش عالی را بومی کنیم


 
باید فلسفه آموزش عالی را بومی کنیم

وزیر علوم،‌ تحقیقات و فناوری با تأکید براینکه باید فلسفه آموزش عالی و دانشگاه را بومی کنیم،‌گفت: فلسفه آموزش عالی به سبک غربی نکات مثبتی هم دارد اما ما باید با حفظ این نکات، از تقلید محض فلسفه آموزش عالی و دانشگاه به سبک غربی پرهیز کنیم.

به گزارش مهر،‌ کامران دانشجو در دیدار با بیش از 50 نفر از اعضای فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی گفت: مشورت و تعامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی یک اصل است.

وی اظهار داشت: اعضای فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی افرادی کاملا آشنا با مسایل دانشگاه‌ها و آگاه به امور آموزشی و پژوهشی هستند لذا استفاده از نظرات کارشناسانه و دلسوزانه آنها به رشد آموزش عالی کشور کمک می کند.

وزیر علوم با اشاره به اینکه نیروی انسانی متعهد و متخصص مهمترین سرمایه یک کشور است، سرمایه گذاری برای آموزش عالی کشور را یک سرمایه‌گذاری زیربنایی دانست و خواهان توجه بیشتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای اختصاص منابع مالی به این بخش در بودجه کشور شد.

وی با اشاره به اینکه در راستای اسلامی شدن دانشگاه ها تاکنون 24دانشگاه تک جنسیتی در کشور راه اندازی شده است، گفت: ایجاد یک دانشگاه دخترانه در هراستان امکان انتخاب داوطلبین را بیشتر تسهیل می کند.

دانشجو تاکید کرد: اسلامی شدن دارای ابعاد شکلی ظاهری همانند مناسبات دانشجویان و دانشگاهیان با یکدیگر و ابعاد ماهوی همانند محتوای دروس دانشگاهی است که البته باید به هر دوی آنها توجه داشت. هر چند که ماهیت اصل است اما نمی‌شود به این بهانه به شکل نپرداخت، همانطور که دستورات دینی و حتی عبادات هم ماهیت دارند و هم شکل آن مشخص است.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :