گفتگو با کامران آزما - معلومات عمومی + دانشنامه ویکی پدیا + سایت مرجع
X
تبلیغات
زولا

معلومات عمومی + دانشنامه ویکی پدیا + سایت مرجع

سایت مرجع اطلاعات عمومی ، سایت مرجع مقالات ، سایت مرجع اطلاعات عمومی . معلومات عمومی . اسامی شاهنامه . اسامی ساختمان . اسم دختر شاهنامه ای . اسم دختر ایرانی در شاهنامه . اسامی زنان شاهنامه . اسامی دختر در شاهنامه . اسامی دخترانه شاهنامه . 15,331,201

یکشنبه 1 اسفند‌ماه سال 1395 ساعت 06:09 ب.ظ

گفتگو با کامران آزماکمردرد و آرتروز شایع ترین اختلال اسکلتی و عضلانی
دبیر علمی بیستمین کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران گفت: کمردرد و آرتروز شایع‌ترین اختلال اسکلتی و عضلانی است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی این کنگره، کامران آزما افزود: این کنگره با هدف ارائه آخرین دستاوردها، تجارب و تحقیقات صورت گرفته در حوزه طب فیزیکی و توانبخشی 11 تا 13 اسفند در مرکز همایش های رازی تهران با حضور اساتید برجسته داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این کنگره با مشارکت گروه‌های آموزشی طب فیزیکی سراسر کشور همچنین انجمن های علمی مرتبط برگزارمی شود گفت: توجه بیش از بیش به این حلقه از زنجیره سلامت از سوی سیاست گذاران این حوزه و متخصصین این رشته بستگی زیادی به باور آنها در تأثیرات طب توانبخشی به نحو مطلوب بر روند سلامتی آحاد مردم دارد.

دبیرعلمی بیستمین کنگره طب فیزیکی و توانبخشی و الکترودیاگنوزایران ادامه داد: نتیجه گیری مطلوب و رمز موفقیت در ارائه خدمات به شیوه کارآمد و مقرون به صرفه زمانی میسر است که هم از درمان های مبتنی بر شواهد بهره کافی برده شود و هم این خدمات متمرکز بر نیازها و اهداف درمانی باشد.

آزما گفت: استفاده کمتر از روش‌های درمانی منفعل به منظور مشارکت فعال بیمار در روند درمان و توانبخشی خویش، همچنین به کار بردن طیف گسترده ای از روش های بررسی و ارزیابی در جهت شناسایی منبع و عامل مشکلات و ناتوانایی بیمار ما را قادر به بازگرداندن عملکرد طبیعی فرد و دستیابی به بالاترین سطح از رفاه و استقلال می کند.

وی افزود: برای رسیدن به چنین هدفی باید متخصصان طب توانبخشی با «با هم کارکردن» به عنوان یک تیم چند رشته ای را به طریق نو آورانه دنبال کنند و در این راستا بر آموزش مداوم و حرفهای متخصصین و همه دست اندرکاران تیم توانبخشی، انتقال تجربه و ارائه آخرین دستاودها گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه همه انواع بیماری ها از مشکلات اسکلتی عضلانی و عصبی گرفته تا قلبی ریوی به صورت موقت و یا دائم عملکرد و توانایی یک فرد را کاهش می دهد و حتی بر میزان استقلال و نقش فرد در اجتماع تاثیر گذار است گفت: درک این موضوع سبب شده به نقش و اهمیت طب توانبخشی که در بازگرداندن و یا جبران اختلال عملکردی فرد تأثیرگذار است پی ببریم.

آزما ادامه داد: یکی از حیطه های اصلی طب فیزیکی و توانبخشی، بیماری ها و مشکلاتی هست که سیستم اسکلتی و عضلانی را در گیر می کند که تروماها، کمردرد و آرتروز در صدر این مشکلات قرار دارد و به دلیل احتمال ایجاد دردهای مزمن و ناتوانی هزینه های درمانی آن به مراتب از هزینه های سایر مشکلات شایع بیشتر است.

دبیرعلمی بیستمین کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوزایران گفت: طب فیزیکی و توانبخشی با روش های درمانی متعدد و عمدتا غیر دارویی و غیر تهاجمی و یا کمتر تهاجمی، همراه با اقداماتی که میزان مزمن شدن درد و ناتوانی فرد را کاهش می دهد و در مجموع بار مالی و اجتماعی این بیماری ها را کم می کند.

بیستمین کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران 11 تا 13 اسفند در مرکز همایش های رازی با شعار" طب توانبخشی حلقه مکمل زنجیره سلامت و روش های مختلف درمان، پیشگیری از بیماری های توانبخشی" برگزار می شود.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :