ابتکار ژاپنی‌ها و یک درس - معلومات عمومی + دانشنامه ویکی پدیا + سایت مرجع
X
تبلیغات
زولا

معلومات عمومی + دانشنامه ویکی پدیا + سایت مرجع

سایت مرجع اطلاعات عمومی ، سایت مرجع مقالات ، سایت مرجع اطلاعات عمومی . معلومات عمومی . اسامی شاهنامه . اسامی ساختمان . اسم دختر شاهنامه ای . اسم دختر ایرانی در شاهنامه . اسامی زنان شاهنامه . اسامی دختر در شاهنامه . اسامی دخترانه شاهنامه . 15,331,201

جمعه 25 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 11:23 ق.ظ

ابتکار ژاپنی‌ها و یک درس


داستان کوتاه
ابتکار ژاپنی‌ها و یک درس

ژاپنی‌ها همواره به خوردن گوشت ماهی تازه علاقه داشته‌اند، اما آب‌های ساحلی ژاپن همزمان با افزایش جمعیت این کشور، ذخیره ماهی خود را از دست داده‌ است.

از این رو قایق‌های ماهیگیری جای خود را به کشتی‌های بزرگ دادند و ماهیگیران مجبور شدند برای صید ماهی مسافت بیشتری را طی کنند تا بتوانند به اندازه کافی ماهی بگیرند. پیمایش مسیر طولانی موجب شد تا ماهی‌ها دیگر به اندازه کافی تازه نباشند، از این رو شرکت‌های وابسته به شیلات ژاپن، کشتی‌ها را به فریزرهای غول‌پیکر مجهز کردند و ماهی‌ها پس از صید بلافاصله یخ می‌زدند تا تازه‌تر به مقصد برسند، اما ژاپنی‌ها باز هم فرق ماهی یخ‌زده و تازه را تشخیص می‌دادند و استقبال چندانی از ماهی‌های یخ‌زده نکردند. پس از آن شرکت‌های ماهیگیری کشتی‌ها را به مخازن بزرگی مجهز کرده‌اند که داخل آن از آب دریا پر شده بود. ماهیگیران پس از صید ماهی، آنها را داخل مخازن می‌انداختند. اما باز هم به علت کمبود اکسیژن برخی ماهی‌ها تلف می‌شدند. این موضوع موجب شد تا شرکت‌های ماهیگیری دست به ابتکار تازه‌ای بزنند. آنها پس از اینکه ماهی‌ها به داخل مخازن هدایت می‌کردند، یک کوسه ماهی کوچک را به داخل آب این مخازن می‌انداختند و ماهی‌ها از ترس این کوسه چنان تقلا می‌کردند که هیچ کدامشان حتی فکر مردن را هم نمی‌کردند. چالش ماهی‌ها با کوسه‌ ماهی سبب زنده ماندن آنها می‌شد. ما هم باید چالش‌های زندگی را به عنوان عواملی برای انرژی گرفتن و زنده ماندن در نظر بگیریم. بهتر است هیچگاه از این چالش‌ها نهراسیم.

مترجم: آرش میری خانی

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :