THE RISE OF THE NEW AMERICAN SECURITY STATE - معلومات عمومی + دانشنامه ویکی پدیا + سایت مرجع

معلومات عمومی + دانشنامه ویکی پدیا + سایت مرجع

سایت مرجع اطلاعات عمومی ، سایت مرجع مقالات ، سایت مرجع اطلاعات عمومی . معلومات عمومی . اسامی شاهنامه . اسامی ساختمان . اسم دختر شاهنامه ای . اسم دختر ایرانی در شاهنامه . اسامی زنان شاهنامه . اسامی دختر در شاهنامه . اسامی دخترانه شاهنامه . 15,331,201

پنج‌شنبه 24 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 12:32 ب.ظ

THE RISE OF THE NEW AMERICAN SECURITY STATE


THE RISE OF THE NEW AMERICAN SECURITY STATE
آمریکا، فوق سری
نوشته: دانا پریست ـ ویلیام.ام.آرکین ـ ترجمه:هرمز همایون‌پور ـ102

ما البته خیلی دقت می‌کنیم ... اما اگر قرار باشد بتوانیم به نقطه مطلوب برسیم، باید نقطه‌های قبلی را داشته باشیم. و اگر به ما گفته شود نقطه‌ها هر دفعه باید پس از کار ما پاک شود، دیگر هیچ اطلاعات تجمیع شده قبلی نخواهیم داشت و در این صورت، اف بی آی هرگز قادر به پیش‌بینی یک حمله نخواهد بود.

برخی کشورهای دیگر – از جمله بریتانیا و اسرائیل – با این‌گونه اقدامات در حوزه امنیت داخلی که در امریکای فوق سری امری معمول و پیش پا افتاده شده است، به خوبی خو گرفته‌اند. با این حال، در ایالات متحد امریکا، مجموع این گونه اقدامات معرف سطحی تازه از کاوشگری دولت نسبت به شهروندان است. سازمان‌هایی غیر انتفاعی نظیر «اخبار محرمانه»، «مرکز الکترونیکی اطلاعات خصوصی» و «اتحادیه امریکایی آزادی‌های مدنی» 433 شبانه روز کار کرده‌اند تا با موج سهمگین تلاش‌های جدید برای جمع آوری و ذخیره اطلاعات درباره آمریکایی‌ها مقابله کنند. کنگره هم در این‌باره جلسات رسیدگی تشکیل داده اما هرگز به عمق ماجرا وارد نشده است. به نظر می‌رسد عموم مردم به تغییرات فزاینده‌‌ای که در سراسر امریکا صورت می‌گیرد، از جمله تحلیل رفتن حریم‌های خصوصی یا فهرست شدن اطلاعات شخصی افراد در دستان دولت، توجهی ندارند.

چارلز آلن434، که سیا را ترک گفت تا شاخه جدید اطلاعاتی را در وزارت امنیت داخلی(DHS) مدیریت کند، تردیدهای خود را نسبت به ماهیت تجسمی نظام گزارشگری فعالیت‌های مشکوک(SAR) دارد و مقامات ارشد اطلاعاتی دیگری را نیز می‌شناسد که آنها هم چنین تردیدهایی دارند. او به عنوان نتیجه‌گیری از صحبت‌هایش به من گفت: «احتمال بسیار دارد که انواعی دیگر از تلاش‌های متمرکز در پلیس محلی بتواند اطلاعاتی را که دربارة فعالیت‌های افراطی نیاز دارید به شما بدهد.»

آلن همچنین اضافه کرد: « شما اشتباه می‌کنید ممکن است اطلاعاتی را که ذخیره می‌کنید خطا باشد. چون در دنیای تروریسم و ضد تروریسم، دادن گزارش‌های غلط یا مبالغه‌آمیز قاعده معمول است، به همین سبب، ملاحظه کرده‌ام عملاً در مورد هر چیزی واکنش افراطی نشان می‌دهیم.» نشان دادن واکنش افراطی نه فقط باعث اتلاف وقت و پول می‌شود، بلکه به روحیه، اخلاق، اشتیاق و اعتبار کار نیز لطمه می‌زند. دستگاه اطلاعاتی امریکا مدت‌هاست نگران‌تلاش‌هایی است که انجام می‌دهد تا پیوندهایی عقلانی بین اطلاعاتی گسترده که در اختیار دارد برقرار کند. اما، در غایت امر، تکنولوژی و سودمندی آن وابسته به افرادی است که از آن استفاده می‌کنند.

در حال حاضر، با حضور این همه مسائلی که در دنیای جدید امریکای فوق سری وجود دارد، همه امور مربوط به این دستگاه سراسری- که متکی است به تکنولوژی، پایگاه‌های اطلاعاتی و فهرست متورم نام‌‌هایی که در اختیار دارد- وابسته به تصمیم‌گیری‌های درست کارکنان ادارات پلیس محلی است. آنانی که من ملاقات کردم، بی‌تردید مشتاق و علاقه‌مند بودند. مایل بودند به داخل سخت‌ترین قضایا شیرجه روند. نمایندگان اتحادیه پلیس 435 در شهادت پر احساسی که در محضر کنگره دادند، به نمایندگان مردم گفتند برای برقراری ارتباط با سرویس‌های اطلاعاتی خارجی به اعتبار کافی نیازمندند. آنها خواهان مجوزهای امنیتی و دسترسی به اطلاعات طبقه‌بندی شده بیشتری بودند.

بسیاری از این ادارات آرزو دارند مثل اداره پلیس نیویورک باشند که وقتی حمله‌ای صورت می‌گیرد، به کرات مأموران رسیدگی خود را به کشورهای دیگر می‌فرستد تا درباره پیوند ساکنان مشکوک و شبکه‌های تروریستی نیویورک با آن حمله تحقیق کنند. حتی در کوچک‌ترین ادارات پلیس محلی نیز هیجان نسبت به رسالت امنیت ملی، پس از 11 سپتامبر محسوس بود. راسل ویتلی 436، گروهبان پلیس ایالت آیداهو، که مرکز تلفیق ایالت را مدیریت می‌کند هیچ مسئله‌ بین‌المللی برای تحقیق نداشت.

ادامه دارد433- Secrecy News, Electronic privacy IoForm ation Center, AmericanCivilLiber ties Union(ACLU)

434- Charles Allen

435- Police association

436- Russel Wheatleنظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :