عکاسی با فرمت Raw - معلومات عمومی + دانشنامه ویکی پدیا + سایت مرجع

معلومات عمومی + دانشنامه ویکی پدیا + سایت مرجع

سایت مرجع اطلاعات عمومی ، سایت مرجع مقالات ، سایت مرجع اطلاعات عمومی . معلومات عمومی . اسامی شاهنامه . اسامی ساختمان . اسم دختر شاهنامه ای . اسم دختر ایرانی در شاهنامه . اسامی زنان شاهنامه . اسامی دختر در شاهنامه . اسامی دخترانه شاهنامه . 15,331,201

پنج‌شنبه 24 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 12:15 ب.ظ

عکاسی با فرمت Raw


تاریخ خبر: یکشنبه 24 دی 1391 ـ یکم ربیع‌الاول 1434ـ 13 ژانویه 2013ـ شماره 25503

معرفی کتاب


عکاسی با فرمت Raw

نوشته: کوین ال ماس

ترجمه: علی تهرانی

ناشر: آوند دانش

چاپ اول: 1391

307ص – 25000 تومان

کتاب حاضر راهنمایی جامع درباره Raw Camera است که به چگونگی فرآیند کنترل مدیریت پردازش تصاویر می‌پردازد. این راهنما به علاقه‌مندان استفاده از Raw Camera و فتوشاپ برای مدیریت رنگ، ارزیابی ساده تصاویر، اصلاح تون، زنگ و هیستوگرام، کالیبره کردن نمایشگر برای مدیریت رنگ را آموزش می‌دهد. ویژگی‌ بارز این کتاب صفحات تمام رنگی آن و استفاده از جلوه‌های ویژه تصویری است.

این کتاب در 14 فصل زیر تهیه و تنظیم شده است: گام نهادن در کار، آشنایی با Raw، به‌کارگیری مدیریت رنگ، روند کاری برای پردازش تصاویر، گردشی در بریج، مدیریت تصاویر با بریج، درک اکسپوژر و رنگ، آشنایی با Raw Camera، پردازش تصاویر Raw، تنظیم رنگ و تون در فتوشاپ، ویرایش تصویر، آماده‌سازی تصویر برای خروجی، راه‌های بهبود تصاویر و به نمایش گذاشتن کارها، ده فیلتر بزرگ فتوشاپ.

مؤلف در مقدمه‌ای براین کتاب می‌نویسد: «این کتاب به‌گونه‌ای طراحی نشده است که از ابتدا تا انتها خوانده شود؛ شما می‌توانید هر قسمتی را که خواستید، مطالعه کنید. این کتاب به گونه‌ای سازماندهی شده است تا بازتاب‌دهنده دستوراتی کلی باشد که شما هنگام کار با هر تصویر دیجیتال با آن روبرو می‌شوید. برای آسان‌تر شدن کار، فرآیندها به بخش‌های کوچکتری به‌صورت پله به پله تقسیم شده است و همراه آنها تصاویر از محیط واقعی فتوشاپ ارائه شده است.»

کوین ال موس یک عکاس، نویسنده، متخصص در عکاسی دیجیتال، وب، کامپیوترهای خانگی و آموزگار فتوشاپ است که برای سالهای بسیار عکاسی کرده است. او همچنین نویسنده کتابهای فتوشاپ سی اس 2 و عکاسی دیجیتال برای دامیز و 50 تکنیک سریع دوربین دیجیتال است. وی متخصص در ترکیب عکاسی سنتی با کامپیوتر و فن‌آوری دیجیتال می‌باشد.دیوان گلبان

(مجموعه شعر)

سراینده: محمد اسماعیل گلبان

تصحیح و تنظیم: سید عباس رستاخیز

ناشر: مؤلف

چاپ اول: 1389

230 ص، 5000 تومان

شعر تفسیر لحظه‌های زندگی است؛ لحظه‌هایی که شاعر آن را تجربه می‌کند، لحظه‌هایی که با شعر آن را تفسیر می‌کند، نه ترجمه. لحظه‌ها از همه چیز تاثیر می‌پذیرند. لحظه‌های زندگی همه باهم فرق می‌کند، لحظه‌های زندگی هر فرد، هر خانواده، هر جامعه و هر ملت، شعر تفسیر آن لحظه‌هایی است که به احساس شاعر تلنگر می‌زند.

کتاب حاضر مجموعه شعری از یک شاعر افغانستانی است که در قالب‌های: غزل، رباعی، قصیده، ترکیب بند و مخمس و نوحه سروده شده است.

در تقریظ رحمت الله رسا – استاد دانشگاه بغلان – بر این کتاب آمده است: «شعر به‌طور کلی مانند یک سکه دارای دو روی است که یک طرف آن شکل یا فرم آن و طرف دیگر محتوا یا اندیشه شعر است. در مجموعه شعر حاضر زیباترین پدیده‌های هنری و فرهنگی هویداست. این اشعار زیبا و نغز از نظر شکل دارای وزن، قافیه و پیروی از فرهنگ گهربار شرقی بوده و از نگاه معنی و محتوا دارای عالی‌ترین ارزش‌های هنری شرقی هست و از موضوعات متعالی و زیبایی مانند عشق، محبت، وفا، جوانمردی و ارائه مفاهیمی بلند مانند آزادی انسان در بند نفس و آزادگی و مقاومت و پایداری انسان در برابر حوادث روزگار، و همچنان مفاهیم بلند فلسفی– عرفانی و ادبی مشحون است. در مجموعه شعری حاضر مسائل اجتماعی– انتقادی نیز وجود دارد. این مجموعه شعر را می‌توان از افتخارات فرهنگی، ادبی ملت افغانستان برشمرد...»

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :